Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

کامپیوتر سبز فناوری جدید از اینتل

 

کامپیوتر سبز

 

 

کامپیوتر سبز : اینتل رویدادی را در پکن با موضوع “دست دادن با شرکای زیست محیطی برای به اشتراک گذاشتن مفاهیم جدید انرژی بالا و کم کربن و ایجاد مشترک رایانه های تجاری سبز” برگزار کرد. سازنده تراشه و شرکای آن Tsinghua Tongfang و Acer از این فرصت استفاده کردند تا اولین رایانه های شخصی سازگار با محیط زیست را به نمایش بگذارند، سیستمی که  90 درصد قطعات آن قابل بازیافت است.

مردم بیش از هر زمان دیگری نسبت به محیط زیست آگاه هستند. در حالی که ما می‌خواهیم رایانه‌های شخصی‌مان سریع باشد، همچنین می‌خواهیم سیستم‌های سازگار با محیط زیست و کم مصرف داشته باشیم .

اینتل تنها پردازنده‌ها را تامین می‌کند، بنابراین سایر تولیدکنندگان نیز باید نقش خود را در ساختن رایانه‌ها از نظر زیست‌محیطی سالم‌تر ایفا کنند. طبق گزارشی در پلتفرم چینی Sohu، اینتل دستورالعمل هایی را برای دستیابی به اهداف بلندپروازانه، پرانرژی و کم کربن به اشتراک گذاشته است. به عنوان مثال، سازنده تراشه به مدل “گهواره به گهواره” اشاره کرد و در مورد کنترل های زیست محیطی برای کاهش انتشار کربن از تولید تا بازیافت وسایل الکترونیکی صحبت کرد. علاوه بر این، اینتل به طور خاص چهار نکته کلیدی را برای مفهوم پرانرژی و کم کربن خود بیان کرد: تعریف و طراحی، ساخت و تحویل، استفاده و نگهداری، و بازیابی و بازیافت.

مادربرد یک طراحی یکپارچه ساده دارد. دو اسلات حافظه SO-DIMM، یک اسلات تکی M.2 و یک اسلات توسعه PCIe x16 وجود دارد. اینتل فاش نکرد که این مادربرد از چه فرمی استفاده می کند، تنها می گوید که ناحیه PCB 36٪ کوچکتر از یک مادربرد استاندارد ATX است. طراحی مادربرد به کاهش کابل کمک می کند زیرا به سختی کانکتور وجود دارد. تنها کابل های قابل مشاهده کابل فن از کولر استوک اینتل و کابل برق از منبع تغذیه است.

کامپیوتر سبز از یک منبع تغذیه کوچک نیترید گالیوم (GaN) تا 70 درصد کوچکتر از منبع تغذیه استاندارد ATX شما استفاده می کند. منبع تغذیه GaN ظاهراً می تواند حجم و ردپای کربن را تا 90٪ کاهش دهد. این واحد دارای طراحی بدون فن است و یک خروجی 12 ولتی را ارائه می دهد. واحد GaN از طبقه نمایشگاه دارای گواهینامه تیتانیوم 80 پلاس است، به این معنی که 94 درصد راندمان در 50 درصد بار و 90 درصد در بار 10 درصد است.

از آنجایی که همه چیز بسیار جمع و جور است، منطقی است که با یک کیس کوچکتر استفاده کنید. رایانه شخصی سبز رنگ داخل یک جعبه 7 لیتری قرار می گیرد، بنابراین آنقدر کوچک است که می توانید آن را به راحتی هر کجا ببرید. این حتی کوچکتر از Beast Canyon NUC قدیمی اینتل است که در یک جعبه 8 لیتری قرار دارد. فقط چهار پیچ برای نگه داشتن مادربرد در جای خود لازم است.

در طول این رویداد، اینتل همچنین تولیدکنندگان را تشویق کرد تا از مواد سازگار با محیط زیست و انرژی پاک در فرآیند تولید خود استفاده کنند. این سازنده تراشه همچنین از فروشندگان خواست تا با سایر سازندگان با همان فلسفه سبز همکاری کنند.

ما نمی‌دانیم چه زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم اولین رایانه‌های شخصی سبز، مانند رایانه‌های شخصی این رویداد، وارد بازار خرده‌فروشی شوند یا این‌ها بیشتر یک نسخه نمایشی فناوری برای الهام بخشیدن به تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

بالا