Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

نکات مهم هدف گذاری

هدف گذاری می تواند تأثیر مثبتی بر زندگی داشته باشد؛ این کار به شما کمک می‌کند با انگیزه، تمرکز و بهره وری را افزایش دهید.شما می‌توانید در  شغل یا تجارت خود به موفقیت برسید، ثبات مالی را بهبود بخشید، روابط با دیگران را توسعه دهید و سلامت جسمی را افزایش دهید. اما داشتن اهداف مشخص اولین قدم ضروری قبل از شروع سفر به سوی رسیدن به موفقیت است. در اینجا چند نکته برای چگونگی داشتن یک هدف روشن وجود دارد تا بتوانید بیشترین بهره را از پیگیری خود ببرید:

 

هدف گذاری

 

 

 • بدانید که چه چیزی باعث ایجاد یک هدف خوب می شود. اهداف باید معیارهای SMART را برآورده کنند

S – خاص: آنها را تا حد امکان واضح بیان کنید

M – قابل اندازه گیری: یک معیار و یک هدف ایجاد کنید تا بدانید در حال پیشرفت هستید یا خیر

A – قابل دستیابی: کشش سالم است، اما مطمئن شوید که اهداف شما در دسترس هستند، بنابراین ارزش تلاش را دارد
R – واقع بینانه: اهدافی را ایجاد کنید که به اندازه کافی چالش برانگیز باشند تا از کم کاری و بی تفاوتی جلوگیری کنید.

T – زمان محدود: تعیین ضرب الاجل برای اهداف به منظور ایجاد حس فوریت، که باعث پیشرفت می شود.

 

 • در مورد نتایجی که می خواهید ببینید فکر کنید

قبل از تعیین هدف، نگاه دقیق‌تری به آنچه می‌خواهید به دست آورید بیندازید و سوالات زیر را از خود بپرسید:

 

آیا این هدف چیزی است که شما واقعاً می خواهید؟

آیا با ارزش ها یا اهداف دیگر شما همخوانی دارد؟

آیا صرف ساعت ها وقت و تلاش برای آن به اندازه کافی مهم است؟

اگر مایل نیستید وقت بگذارید، ممکن است ارزش دنبال کردن نداشته باشد.

 

اگر فهرست بلندبالایی از اهداف ایجاد کنید تا همه را به طور همزمان دنبال کنید، ممکن است برای دستیابی به هر یک از آنها با مشکل مواجه شوید. درعوض، از سؤالات بالا استفاده کنید تا مشخص کنید که در حال حاضر کدام اهداف برای شما اهمیت بیشتری دارند، و سپس روی آن تعداد کمی تمرکز کنید.

 

 • موانع را شناسایی کنید

با شناسایی واضح آنچه شما را از دستیابی به اهدافتان باز می دارد، می توانید عدم اطمینان را به حداقل برسانید و اعتماد به نفس را افزایش دهید. اگر موانع شناسایی شدند، می توانید برای غلبه بر آنها برنامه ریزی کنید.

 

 • به چیزهایی که با اهداف شما همخوانی ندارد، نه بگویید.

بله، این سخت است زیرا ما اغلب مجبور می شویم بر اساس نیازهای دیگران به چیزی توجه کنیم. نکته مهم این است که اجازه دهید اهدافتان بر شما متمرکز شوند و از خود بپرسید که آیا این آیتم جدید با اهداف شما مطابقت دارد یا خیر. اجازه ندهید چیزی شما را از مهم ترین چیزها منحرف کند.

 

 • هر هدف را به تکه های قابل مدیریت تقسیم کنید.

تقریباً بلافاصله بخش های قابل دستیابی را به جاه طلبی های بزرگتر اختصاص دهید (دیدگاه های جدیدتر می‌تواند مسیرهای آسان تر را تأیید کند). از گروه بندی وظایف بیش از حد در کنار هم خودداری کنید زیرا اثربخشی نهایی حول قابلیت مدیریت در مقابل تعداد کل تلاش های موفق متمرکز است (تعهدات اساسی کمتر توجه بیشتری را جلب می کند). همچنین اگر برنامه‌ها در طول مسیر نیاز به تجدید نظر دارند، استرس نداشته باشید زیرا هیچ برنامه اصلاحی برای همیشه باقی نمی‌ماند! شکست این است که اصلا تلاش نکنید.

 

 • انگیزه خود را حفظ کنید.

شخصی را پیدا کنید که بتواند برای شما الگوی مناسب باشد آن روبه روی خود قرار داده و تلاش کنید برای رسیدن به هدف خود از تجربیات آن نهایت استفاده را ببرید.نمیشود گفت که الگو قرار دان افراد الزامی است اما این کار به شما کمک می‌کند که کور کورانه حرکت نکنید و حداقل یک مسیر پیش فرض برای خود داشته باشید.

 

 • دستاوردها را جشن بگیرید.

این چیزی است که ما اغلب فراموش می کنیم. ما باید با خود و دیگران مهربان باشیم و زمان بگذاریم تا تصدیق کنیم که در مسیر درستی هستیم. این به ما کمک می کند تا در مسیر انگیزه، انرژی، اعتماد به نفس و هدف گذاری مثبت ادامه دهیم.

 

 • برای اقدامات انجام شده و نتایج به دست آمده پس از گفتن و انجام همه چیز پاسخگو باقی بمانید.

مهم نیست که برای انجام وظایف محوله بالاتر از قدرت اثبات شده در درگیر ماندن سخت کوشید. شروع چنین سرمایه‌گذاری‌هایی که یک فاصله محدود در نظر گرفته می‌شود مربوط به پایان دادن می‌شود که دقیقاً در مقابل جایی قرار می‌گیرد که قبل از شروع به شدت فکر می‌کردیم؟ پیروی از درک کامل حقایق اضافه کردن شرایط به دقت نگاه کنید ارتباطات احتمالاً نادیده گرفته شده انواع یافت شده به یاد داشته باشید مفید تشخیص نقاط قوت نقاط ضعف اعمال حقیقت شخصی انتظارات واقع بینانه هموار کردن راه جنبه دائمی گونگ به جلو ارزش اندازه گیری مقیاس گسترده تر دیدگاه چشم انداز انعکاسی اهمیت انعکاس دهنده به ویژه انجام ماموریت کمک بیان بیان بیان ارتباط کلامی برنامه تأیید مرحله کار میوه مورد انتظار تلاش زیاد مواظب یادآوری می‌کند انتخاب‌های پاسخگوی انجام شده ادامه می‌یابد اهداف برآورده شده امیدوارانه باقی می‌مانند بهترین ادامه به حداکثر رساندن تفاوت پتانسیل آمده است اجازه دهید انتخاب کنید نوک انگشتان پا لبه پرتگاه پاداش‌ها همیشه منتظر طرف دیگر باشید.

 

 • اهداف خود را بنویسید.

وقتی اهداف خود را یادداشت می کنید، آنها به جای یک ایده مبهم که فقط در ذهن شما وجود دارد واقعی و ملموس می شوند. هنگامی که اهداف خود را یادداشت کردید، آنها را در جایی قابل مشاهده نگه دارید – اهداف شخصی را روی آینه یا نزدیک صفحه رایانه خود قرار دهید، اهداف تیمی را روی دیوارها در کنار میزهای همه قرار دهید و اهداف شرکت را در ارائه های داخلی بگنجانید. این تاکتیک به شما یادآوری می کند که به کار روزانه روی اهداف خود ادامه دهید. همانطور که اهداف خود را یادداشت می کنید، از لحن مثبت استفاده کنید تا در انجام آنها هیجان زده بمانید.

 

 • اهدافی را تعیین کنید که به موقع هستند.

هر هدف تعیین شده باید در چارچوب زمانی مشخص شود. بدون چارچوب زمانی، هیچ احساس فوریتی وجود ندارد. یک برنامه آزمایشی از هر کاری که انجام می دهید و زمانی که می خواهید انجام دهید، تهیه کنید. القای ضرب‌الاجل‌ها به شما و تیمتان کمک می‌کند تا در جهت آن‌ها کار کنید و انگیزه‌ای ایجاد کنید که می‌تواند روحیه را بالا نگه دارد. با این حال، ایجاد چارچوب های زمانی می تواند یک کار دشوار و حساس باشد. از یک طرف، سخت گیری بیش از حد در جنبه به موقع تعیین هدف می تواند انگیزه ایجاد کند، اما همچنین می تواند اثر معکوس داشته باشد، اگر شما طبق برنامه برنامه را علامت گذاری نکنید، باعث بی انگیزگی می شود.

 

 • مطمئن شوید که اهداف شما واقع بینانه هستند .

با اهداف واقع بینانه، تقریباً می توانید تضمین کنید که می توانید به آنها دست یابید، و در تلاش برای به انجام رساندن چیزی که دور از دسترس است، استرسی به خود نخواهید داشت. هدف روشن یک هدف واقع بینانه است . اهداف بلند مدت خود را به مراحل کوچک و قابل دستیابی تقسیم کنید. رسیدن به اهداف متعدد در طول مسیر به شما احساس موفقیت و انگیزه می‌دهد تا به راه خود ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

بالا